ייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

עורך דין ביטוח לאומי

ליווי הלקוח החל משלב איסוף החומר הרפואי, הפנייתו לחוות דעת והערכות נכות, הגשת התביעה לביטוח הלאומי, ייצוגו בפני הוועדות הרפואיות מדרג ראשון, בוועדות רפואיות לעררים, ובהגשת ערעורים ותביעות לבית הדין לעבודה.

עורך דין לענייני ביטוח לאומי

עורך דין לענייני ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא גוף רשמי מטעם המדינה אשר מטרתו היא לדאוג לכך שבמקרה בו נמצא אזרח בבעיה המונעת ממנו להתפרנס באופן בו היה יכול המדינה תבטיח את בטחונו הסוציו אקונומי. מצבים אלה יכולים להיות פיטורים מעבודה, תאונה, מחלה. אף אם לאותו אדם קבלת קצבה מביטוח לאומי נראית זכות בסיסית לאחר ששילם לביטוח לאומי מגיל 18, לא תמיד קבלת מלוא הזכויות היא עניין פשוט. חשוב לגשת לביטוח לאומי לאחר הכנה ותוך ליווי וייצוג של עורך דין לענייני ביטוח לאומי בפני ועדות רפואיות אשר ידאג למיצוי הזכויות בעקבות התביעה.

באילו מצבים לפנות אל עורך דין לענייני ביטוח לאומי?

בכל מצב בו עליכם להגיש תביעה לביטוח לאומי מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני ביטוח לאומי. ישנן תביעות פשוטות שניתן להגיש באופן עצמאי כמו תביעה לדמי אבטלה כל עוד אתם עומדים בתנאים הנדרשים אולם ישנם גם מצבים מורכבים יותר כמו תביעה להכרה בפגיעה מעבודה ותביעה לקבלת נכות זמנית או קבועה, במיוחד כשמדובר על אחוזי נכות גבוהים. במצבים אלה, יהיה צורך לעמוד בפני ועדות רפואיות ומה שברור מאליו לתובע אינו בהכרח ברור לוועדה הרפואית ומוכר על ידה לקביעת אחוזי נכות וגובה הקצבה. לפיכך, כדאי להתייעץ עם עורך דין לענייני ביטוח לאומי עוד לפני הגשת תביעה בשל תאונת עבודה, במיוחד אם היא דורשת פיצוי גבוה יותר מאשר 90 יום על היעדרות מהעבודה. לכל מקרה יכולות להיות המורכבויות שלו והמכשולים בדרך לקבלת מלוא הפיצוי ולכן כדאי להגיש את התביעה באמצעות עורך דין לענייני ביטוח לאומי. קבלת פיצוי בעקבות מחלות מקצוע או מיקרו טראומה

כאשר מדובר על תאונת עבודה, לרוב חושבים על מצב בו קרתה פגיעה אקוטית, סיטואציה בודדת שאין בה ספק כמו נפילה, מעידה, פגיעה ממכונה או חפץ כבד ועוד. עורך דין תביעות נזיקין בעל ניסיון יוכל להעיד שיותר ויותר תביעות בשל פגיעות שקרו במקום העבודה הן בעקבות מיקרוטראומה: פגיעה מצטברת שבאה לידי ביטוי בחולשת שרירים בשל פעולה שחוזרת על עצמה במשך שנים, דלקות וכאבים, או מחלת מקצוע: מחלה שפרצה בשל תנאי עבודה שגרמו לנזק בריאותי כמו חשיפה לחומרים מסוכנים. להוכחת קשר סיבתי בין הדברים נדרש ניסיון רב של עורך דין תביעות נזיקין ועבודה מקיפה שתראה קשר חד משמעי בין הדברים.

איך להתכונן להגשת תביעה לביטוח לאומי?

להגשת התביעה לביטוח לאומי חשוב שיהיו בידכם כל המסמכים המעידים על כך שתביעתכם מוצדקת ושמגיע לכם הפיצוי אותו אתם תובעים. ככל שתביעה היא עבור פיצוי גבוה יותר ולטווח ארוך יותר כך עליכם להתכונן טוב יותר. כשמדובר על בעיה רפואית יש לדאוג לאבחנות מתאימות מהרופאים המטפלים כך שכל הממצאים הרפואיים יהיו מפורטים, כולל טיפולים שונים אותם עליכם לעבור, כך שלא יהיה ספק במורכבות המצב שלכם ובכך שמגיע לכם פיצוי משמעותי. חשוב להגיע לוועדה רפואית כשאתם מוכנים. עם זאת, חשוב לדעת שגם אם ועדה רפואית לא אישרה את תביעתכם ניתן גם להגיש ערעור על כך.

עו"ד אורלי פנסו היא עו"ד בעלת ניסיון רב בליווי וייצוג בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי. היא מסייעת ללקוחותיה להשיג את הטוב ביותר בעקבות הגשת התביעה. מוזמנים ליצור קשר.

עורך דין מומחה לביטוח לאומי

עורך דין מומחה לביטוח לאומי

כל אדם מעל גיל 18 מכיר את המוסד לביטוח לאומי בעקבות תשלום קבוע אותו הוא משלם, בין אם דרך תלוש השכר ובין אם באופן עצמאי. מטרת המוסד לביטוח לאומי, ממש בדומה לחברת ביטוח, היא להבטיח את בטחונו הכלכלי חברתי של אדם במצב בו הוא נמצא בבעיה המונעת ממנו להתפרנס, בין אם באופן זמני או קבוע, במידה מסוימת או מוחלטת. כאשר אדם נמצא במצב המצדיק פיצוי כלשהו, בין אם בצורת קצבה, גמלה, אחוזי נכות או עזרה אחרת, הוא צריך להגיש תביעה. במיוחד במצבים מורכבים, חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לביטוח לאומי כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת סיוע ופיצוי מקסימליים ותוך זמן קצר ככל האפשר.

עורך דין מומחה לביטוח לאומי: מתי מומלץ להתייעץ איתו?

למרות העובדה שלכל סוג תביעה המוגשת לביטוח לאומי ניתן למלא את הטופס הייעודי לה ולהוסיף מסמכים רלוונטיים, הדברים לרוב אינם כה פשוטים. בתביעות משמעותיות, תזומנו גם לביטוח לאומי ותצטרכו להוכיח או לשכנע שאכן אותו פיצוי אותו אתם תובעים אכן מגיע לכם. כך למשל בעקבות תאונת עבודה, או תאונת דרכים (שיכולה להיחשב גם לתאונת עבודה אם קרתה תוך כדי עבודה). במיוחד אם הפגיעה משמעותית ודורשת קבלת פיצוי גבוה בגין נכות זמנית או קבועה, חשוב להתכונן היטב. בהגשת תביעה באופן עצמאי, ככל הנראה תקבלו את הבסיס אך כשהתביעה מוגשת באופן מקצועי ע"י עורך דין מומחה ביטוח לאומי הדברים יהיו חד משמעיים כך שלא יותירו מקום לספק שמגיע לכם סיוע ופיצוי משמעותי יותר.

איך לבחור את עורך הדין?

הגשת תביעה לביטוח לאומי, במיוחד בעקבות תאונה, פגיעה או מחלה מורכבת נעשית בתקופה רגישה ולא פשוטה בחייכם, תקופה בה אתם גם מוגבלים בצורה כזאת או אחרת. לפיכך, חשוב שילווה את התהליך עורך דין מומחה לביטוח לאומי שתוכלו לסמוך לחלוטין על המקצועיות שלו. עורך הדין צריך להכיר היטב את כל החוקים והתקנות של המוסד לביטוח לאומי, התנהלות תביעות במוסד זה, כיצד יש להתכונן ולנהוג בוועדות רפואיות ובדיקות אחרות הנדרשות לקביעת אחוזי נכות, במיוחד כשעל הפרק עומדת קצבת נכות קבועה. לצד העניין המקצועי חשוב גם הפן האישי, שתרגישו בנוח עם עורך הדין ושישרה עליכם תחושת ביטחון.

עו"ד אורלי פנסו היא עו"ד המומחית בתביעות ביטוח לאומי. היא מסייעת ללקוחותיה להשיג את המקסימום שניתן ולעבור את התביעה בצורה הנוחה ביותר שאפשר. מוזמנים ליצור קשר.

 

עורך דין ביטוח לאומי תל אביב

עורך דין ביטוח לאומי תל אביב

המוסד לביטוח לאומי הוקם כדי להבטיח את ביטחונם הכלכלי והחברתי של האזרחים במצבים בהם יכולתם להתפרנס היא מוגבלת או דורשת תגבור כלשהו. ישנן קצבאות הניתנות בנקל לאחר הגשת תביעה כמו קצבת זקנה, דמי לידה או קצבת ילדים אולם ישנם מצבים מורכבים יותר, בהם אדם זקוק לתשלום משמעותי יותר וגם למשך תקופה ממושכת יותר. כך למשל לאחר שעבר תאונת עבודה או תאונת דרכים, במיוחד אם הנזקים שנגרמו הם משמעותיים, דורשים שיקום והיעדרות ארוכה מן העבודה. במצב כזה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי תל אביב או לפי אזור מגוריכם אשר ינחה אתכם כיצד לפעול במטרה למצות את זכויותיכם.

עורך דין ביטוח לאומי תל אביב למגוון רחב של מצבים

כאמור, הגשת תביעה לביטוח לאומי יכולה להיות בעקבות מצבים שונים. כאשר התביעה היא לקבלת קצבת נכות קבועה או זמנית, תביעת אובדן כושר עבודה ועוד, ראשית, חשוב להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי תל אביב. ההבדל בין קביעת אחוזי נכות שבין 10-19% לבין 20% ומעלה יכולה להיות משמעותית. כך, אם אחוזי הנכות שנקבעו הם 19%, אתם נמצאים על הסף מלקבל זכויות רבות יותר ויתכן שבמצבכם הדבר מוצדק. עורך הדין מסייע בתביעות על נזקים שאינם מיידיים כמו פגיעה נפשית שצצה גם חודשים לאחר הפגיעה. מצב של מיקרו טראומה או מחלות מקצוע שהתפתחו בעקבות תנאי עבודה בעייתיים או עקב פעולה חוזרת שגרמה לנזק גם היא עילה לקבלת קצבת נכות ולא תמיד קל להוכיח קשר סיבתי בין העבודה לבין המחלה או הבעיה.

לבחור את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם

כפי שניתן לראות, הכרת המוסד לביטוח לאומי בבעיה אינה מובנת מאליה. המוסד לביטוח לאומי מערים לא מעט קשיים ודורש הוכחות לפני שייעתר בחיוב לתביעתכם וייתן את מלוא הפיצוי המגיע. לכן, בחרו עורך דין המומחה בתחום, עורך דין בעל ניסיון רב בליווי תביעות ושיש לו הצלחות מוכחות בהשגת המקסימום בתביעות אלה. אם אתם מאזור תל אביב, בחרו עורך דין ביטוח לאומי תל אביב המכיר גם את הנפשות הפועלות בסניף המקומי של ביטוח לאומי. הדבר יכול להקל בדברים מסוימים כמו בירוקרטיה.

עו"ד אורלי פנסו היא עורכת דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי. היא מסייעת ללקוחותיה במקצועיות וברגישות למצות את מלוא הזכויות שלהם. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

עורך דין תביעות ביטוח
עורך דין תביעות ביטוח

ייצוג לקוחות בתביעות למיצוי זכויות מול חברות הביטוח עד לקבלת פיצוי כספי בגין מצב רפואי אשר גורם לנכות, לאובדן כושר עבודה. עורך דין תביעות ביטוח

קרא עוד >>
עורך דין לתביעות משרד הביטחון
עורך דין משרד הביטחון

מתן ליווי משפטי לחיילי צה"ל אשר נפגעו במהלך שירותם הצבאי, עד למיצוי כלל זכויותיהם. עורך דין לתביעות משרד הביטחון כאשר חייל משרת בצבא, הוא משויך

קרא עוד >>
דילוג לתוכן